רות קליין צורפת המחשבות

מי אני

היוש!
איזה כיף שהגעת לפינה הקטנה שלי ברשת.
אני רות, אמא של תמר, יעל ונגה ובת הזוג של עומר, מעצבת תכשיטים בוגרת שנקר.

מגיל צעיר תמיד הכי אהבתי יצירה, הייתי יושבת שעות ומציירת (אמא שלי מספרת שכבר בגיל חצי שנה היינו מציירות ביחד כשהייתי מתעוררת ב5:00 בבוקר) או מפסלת בפלסטלינה עם אבא שלי. עד היום אני זוכרת איך למדתי ציור על משי ודקופאז׳ בקייטנה בגיל שמונה. כשהייתי קצת יותר גדולה התחלתי ללכת לחוג אומנות, שם פיסלתי קצת בחימר, עשיתי עבודות פסיפס ועיסת נייר.

בימי הולדת וחגים זה היה ברור שאני אחראית על הברכות והציורים. בגיל 16 קיבלתי מסבתא שלי מכונת תפירה ולימדתי את עצמי לתפור. באותו הזמן גם התחלתי לחלום על עסק משלי.

כשסיימתי את הלימודים בשנקר, ניסיתי כל מיני דברים וגם עבדתי בתור מעצבת וצורפת כשכירה. לפני ארבע שנים וחצי, בזמן ההריון עם נגה, הבת הקטנה שלי, הרגשתי שזהו, זה הזמן להגשים את החלום שלי. הכל התחיל על אש מאוד קטנה, למדתי תוך כדי תנועה. בשנה וחצי הראשונה נגה היתה איתי בבית והייתי צריכה לתמרן בין הקמת ובניית העסק, השיווק שלו, החוגים והסדנאות שהעברתי לבין להיות אמא נוכחת לשלוש בנות קטנות ומדהימות.

אין ספק שלרצון שלי להיות אמא נוכחת היתה, ועדיין יש, השפעה רבה על אופי העסק וההחלטות שאני מקבלת בדרך.

בסטודיו שלי, בעסק שלי, אני מעצבת תכשיטים ייחודיים בהזמנה אישית, מעבירה סדנאות עיצוב ויצירה לא.נשים ולילדים.ות. אני משקיעה את כל כולי בתהליכי יצירה ובדברים שאני יוצרת ומקווה להגיע איתם החוצה, לגרום לא.נשים להתרגש, להתחבר אליהם, להתחבר אליי.
מבחינתי, יצירה היא סוג של תרפיה. השאיפה שלי היא לגרום לא.נשים לעצור לרגע את מרוץ החיים וליצור. אני שואפת להעניק ללקוחות שלי מרחב יצירתי ונעים בו יוכלו ללמוד וליצור או לקנות תכשיט איכותי, ייחודי המותאם אישית לבקשות/לצרכים שלהם.ן, עם המלצות ו/או הדרכה אישית ומקצועית שלי.

צורפת מחשבות

אני מתמקדת בחיבור שבין חומרים, רגשות, מחשבות, התנהגויות.
אני מנסה לגעת ביחסים בין-אישיים, בחוויות, בחלומות ובתקוות.

הכותרת פה למעלה אומרת ״צורפת מחשבות״ ואני מאמינה שזה מתאר אותי ואת הדרך בה אני חיה, עובדת ויוצרת בצורה מדויקת. בתכשיטים שלי אני מתמקדת בחיבור שבין חומרים, רגשות, מחשבות, התנהגויות. אני מנסה לגעת ביחסים בין-אישיים, בחוויות, בחלומות ובתקוות. מבחינתי, הסיפור שמאחורי כל תכשיט מאפשר שיח על נושאים חשובים וקרובים לליבי.

חומרים

כשאני מעצבת לקולקציה שלי, אני עובדת בעיקר עם כסף, אבני חן, טקסטיל וחומרי ״רדי-מייד״. כל תכשיט ניתן להזמין גם בזהב.
בסדנאות צורפות האישיות, אנחנו עובדות עם כסף, לפעמים בשילוב טקסטיל.
בתכשיטים בהזמנה אישית- הכל הולך! אני פה כדי להקשיב לרצונות והחלומות שלכן ולעזור לכן להגשים אותם.

טכניקות

מכירות את זה שמדגדג לכן בקצות האצבעות ואתן מתחילות ליצור בלי לדעת לגמרי מה הולך לצאת לכן? אז בדרך כלל זה לא מה שקורה אצלי.

אצלי, זה מתחיל במחשבה/משפט/רגש שעולים בי ואני מתחילה לעשות סקיצות כדי ״להוציא את זה החוצה״. מנסה להעביר את זה דרך החומר לתכשיט.

את חלק מהתכשיטים אני מעצבת בריינו, תוכנת תלת מימד, משם הקובץ עובר להדפסה תלת מימדית וליציקה בכסף או בזהב. חלק אחר מהתכשיטים אני מפסלת בשעווה מיוחדת שעוברת גם היא, כמו ההדפסה התלת מימדית, ליציקה בכסף או בזהב.
וכמובן שחלק נכבד מהתכשיטים מיוצרים על ידי בעבודת יד, בצורפות קלאסית, הישר על שולחן הצורפות המהמם שלי.

Scroll to Top

בואי נהיה חברות!
קבלי עדכונים, מבצעים והשראה
רגע לפני כולן

יש לך שאלה?